Zuzanna Jusińska

Zuzanna Jusińska jest tancerką i choreografką, specjalizuje się w tańcu współczesnym, jazzowym, modern-jazz i improwizacji ruchowej. Posiada uprawnienia pedagogiczne, lubi pracę z dziećmi i amatorami. Jej celem dydaktycznym jest opracowanie kompleksowych zajęć z tańca i improwizacji ruchowej.

Zuzanna zaczęła tańczyć taniec jazzowy i modern-jazz w wieku 10 lat, w zespole FOX1 Agnieszki Czubak (Fox Dance Studio), którego częścią była przez następne osiem lat. W tym okresie uczyła się też tańca klasycznego i akrobatyki, często uczestniczyła w zawodach tanecznych, pokazach i warsztatach (m.in. z Stacy Boeddeker, Thierrym Vergerem, Allanem McCormickiem, Irą Nadią Kodiche, Elwirą Piorun, Erickiem Bacon, Luciano Di Natale, Dollie Henry, Eweliną Kubot, Jean Claude Marignale, Szymonem Osińskim, Anną Wielogórską). Przy okazji warsztatów poznała taniec współczesny, który stał się jej wiodącą techniką w późniejszych latach, oraz improwizację ruchową, która stała się jej wiodącą strategią przy tworzeniu choreografii.

Zuzanna ukończyła z wyróżnieniem studia licencjackie na kierunku „Choreografia i techniki tańca” na Akademii Muzycznej im. Kiejstuta i Grażyny Bacewicz w Łodzi, gdzie uczyła się m.in. od Jacka Owczarka i Witolda Jurewicza. Na Akademii Muzycznej ukończyła też 2letnie studium pedagogiczne. Na studiach zainteresowała się tzw. “nową choreografią”, w roku akademickim 2018/2019 uczestniczyła w rocznym kursie choreografii eksperymentalnej „Choreografia w Centrum” organizowanym przez Centrum w Ruchu (prowadzonym przez Marię Stokłosę, Renatę Piotrowską-Auffret i Magdalenę Ptasznik) oraz w projekcie Summer Camp organizowanym przez Nowy Teatr (warsztaty choreograficzne i ruchowe z Martą Ziołek i Norą Chipaumire). W ostatnich latach występowała w performansach, spektaklach dyplomowych i klipach promocyjnych, tworzyła choreografie do spektakli teatralnych i prowadziła zajęcia z tańca dla dzieci i młodzieży.

 

Oprócz tańca i choreografii Zuzanna zajmuje się filozofią – aktualnie kończy studia magisterskie z filozofii w ramach MISH na Uniwersytecie Warszawskim – i tłumaczeniem tekstów z zakresu psychoanalizy. Ma dwa koty (ale chciałaby więcej).

No events available in suzanna category!
No events available!