Marta Łęgowik

Marta tańczy od dzieciństwa, jednak dopiero w 1998 roku wzięła udział w pierwszej lekcji baletu w Społecznej Szkole Baletowej w Częstochowie. Tam nauczyła się tańca klasycznego, poznała tańca ludowe, a także taniec współczesny i jazzowy.

Mając 16 lat zaczęła tańczyć w zespole tańca jazzowego „Atak” pod okiem pani Katarzyny Drążek w Młodzieżowym Domu Kultury w Częstochowie. W technice tej zakochała się bez pamięci. Warsztaty w Warszawie, Wrocławiu, Opolu, Kaliszu, czy w Kielcach stały się codziennością. W 2007 roku dostała się na wymarzony kierunek: Choreografia i Techniki Tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi. W latach 2009-2011 przekazywała zaś swoją taneczną wiedzę w Społecznej Szkole Baletowej, w której nadal była uczennicą. Chodziła na zajęcia baletu, tańczyła na scenie, jednocześnie prowadząc własne grupy. W 2010 roku ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi, zaś w 2011 roku trzymała w rękach dyplom Społecznej Szkoły Baletowej.

 

Marta od lat naucza tańca klasycznego i jazzowego głównie dzieci i młodzież, ale nie obce są jej takie techniki jak: hip hop, modern, czy charleston. Bierze udział w wielu tanecznych projektach, performance’ach i teledyskach. Ostatnie pół roku spędziła na Islandii, gdzie pracowała jako nauczyciel tańca w Bryn Ballet Academian. Uwielbia zarażać swoją taneczną pasją, zwłaszcza najmłodszych podopiecznych. Jej zajęcia to połączenie dobrej zabawy, rozwijania tanecznych umiejętności oraz samodyscypliny.

 

 

Jej nauczycielami byli m.in.:

-Urszula Brylewska

-Jacek Miszczak

-Katarzyna Drążek

– Benoit le Gros

-Luciano di Natale

-Grzegorz Pańtak

-Radosław Stępniak

-Piotr Jagielski

-Natalie Wagner

-Helena Gołąb

-Witold Jurewicz

-Jean Marignale

 

 

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
17:15
Balet
pow. 4 lat
17:15
18:00
Maja
BaletOSiR Wawer Ul. V Poprzeczna 22 Anin
17:30
17:45

Piątek

  • Balet pow. 4 lat · Maja
    17:15 - 18:00
No events available!